Valmennus

 

VALMENNUSTOIMINTA 2016-2017

Kevätkausi 7.1.- 27.5.2017

Valmentajina kaudella 2016-2017 toimivat Mikko Reponen, Marko Miettinen, Bogdan Montonen, Anna Jeskanen, Annina Hotti ja Matti Kukko. Valmennustunteja pidetään sekä sisä- että ylipainehallissa. Valmennustoiminta jakaantuu pelaajien iän perusteella Mini- ja Miditennikseen, tenniskouluun ja aikuistennikseen. Ryhmien ikärajat ja tarkemmat kuvaukset löytyvät ryhmien omilta sivuilta.

Harjoituspäivät keväällä 2017:

Maanantai 9.1.22.5.2017

Tiistai 10.1.-23.5.2017

Keskiviikko 11.1.-24.5.2017

Torstai 12.1.-18.5.2017

Perjantai 13.1.-26.5.2017

Lauantai 7.1.-27.5.2017

 

Valmennustoiminan säännöt ja ehdot 2016-2017:- LUE! 

1. Osallistuminen ja jäsenyys

Valmennustoimintaan osallistuminen edellyttää PuiU Tenniksen jäsenyyttä. Jäsenmaksut laskutetaan kausimaksujen yhteydessä. Osallistumisen edellytyksenä on myös vanhojen kausimaksujen suorittaminen. Jäsenmaksu vuodelle 2017 on 46€ aikuisilta ja 23€ nuorilta (alle 19v.). Syksyllä mukaan tulevilta laskutetaan puolet jäsenmaksusta. Jäsenmaksu on voimassa kuluvan kalenterivuoden.

2. Maksut

Maksut ovat kausimaksuja. Pelaaja sitoutuu maksamaan koko kaudesta riippumatta siitä, kuinka monta kertaa tunneilla on käynyt. Irtisanomisaika valmennustunneilta on neljä (4) viikkoa ilmoituksesta. Ilmoitus tehdään kirjallisesti sähköpostilla päävalmentajalle osoitteeseen tennis (a) puistolanurheilijat.fi.

3. Laskutus

Kausimaksut laskutetaan heti kauden alussa sähköpostitse. Yli 300€ laskut saa maksaa tarvittaessa osissa. Osat sovitaan päävalmentajan kanssa. Maksut maksetaan tennisjaoston tilille laskussa olevaan eräpäivään mennessä. Aikuistenniksen maksuja voi maksaa myös Smartumin liikunta- ja kulttuuriseteteillä sekä Edenredin Virike-seteleillä. Kausimaksun voi maksaa myös yleisimmillä pankki- tai luottokorteilla Tennisjaoston toimistoon (ei Puistolan kassalle).

4. Poissaolot ja sairastumiset

Seura ei korvaa pelaajien yksittäisiä poissaoloja. Poisjääneitä valmennustunteja voi korvata muissa ryhmissä, mikäli niissä on tilaa ja ryhmän taso on sopiva. Loukkaantumisissa ja sairastapauksissa menetetyt tunnit korvataan lääkärintodistusta vastaan. Omavastuu näissä tapauksissa kaksi (2) viikkoa. Omavastuu lasketaan alkamaan siitä päivästä, kun päävalmentaja on saanut asiasta ilmoituksen sähköpostilla (ei lääkärintodistuksessa olevasta päiväyksestä).

5. Perutut tunnit

Seura korvaa perumansa valmennustunnit pitämällä kauden aikana korvaavia tunteja. Mikäli tunteja ei pidetä, korvataan ne laskutuksessa.

 

 

Syyskausi 22.8.-17.12.2016 (17 viikkoa)
korvaustunnit 19.-21.12.2016

 

Ilmoittautuminen syksyn toimintaan ryhmien omilta sivuilta 4.7.-14.8.2016 välisenä aikana.

Harjoituspäivät:

maanantai

22.8.-12.12.2016

 

tiistai

23.8.-13.12.2016

 

keskiviikko

24.8.-14.12.2016

 

torstai

25.8.-15.12.2016

 

perjantai

26.8.-16.12.2016

 

lauantai

27.8.-17.12.2016

 

Poikkeukset:

Valmennusta ei järjestetä itsenäisyyspäivänä 6.12.2016

Valmennustoiminan säännöt ja ehdot 2016-2017:- LUE!

1. Osallistuminen ja jäsenyys

Valmennustoimintaan osallistuminen edellyttää PuiU Tenniksen jäsenyyttä. Jäsenmaksut laskutetaan kausimaksujen yhteydessä. Osallistumisen edellytyksenä on myös vanhojen kausimaksujen suorittaminen. Jäsenmaksu vuodelle 2016 on 45€ aikuisilta ja 22,50€ nuorilta (alle 19v.). Syksyllä mukaan tulevilta laskutetaan puolet jäsenmaksusta. Jäsenmaksu on voimassa kuluvan kalenterivuoden.

2. Maksut

Maksut ovat kausimaksuja. Pelaaja sitoutuu maksamaan koko kaudesta riippumatta siitä, kuinka monta kertaa tunneilla on käynyt. Irtisanomisaika valmennustunneilta on neljä (4) viikkoa ilmoituksesta. Ilmoitus tehdään kirjallisesti sähköpostilla päävalmentajalle osoitteeseen tennis (a) puistolanurheilijat.fi.

3. Laskutus

Kausimaksut laskutetaan heti kauden alussa sähköpostitse. Yli 300€ laskut saa maksaa tarvittaessa osissa. Osat sovitaan päävalmentajan kanssa. Maksut maksetaan tennisjaoston tilille laskussa olevaan eräpäivään mennessä. Aikuistenniksen maksuja voi maksaa myös Smartumin liikunta- ja kulttuuriseteteillä sekä Edenredin Virike-seteleillä. Kausimaksun voi maksaa myös yleisimmillä pankki- tai luottokorteilla Tennisjaoston toimistoon (ei Puistolan kassalle).

4. Poissaolot ja sairastumiset

Seura ei korvaa pelaajien yksittäisiä poissaoloja. Poisjääneitä valmennustunteja voi korvata muissa ryhmissä, mikäli niissä on tilaa ja ryhmän taso on sopiva. Loukkaantumisissa ja sairastapauksissa menetetyt tunnit korvataan lääkärintodistusta vastaan. Omavastuu näissä tapauksissa kaksi (2) viikkoa. Omavastuu lasketaan alkamaan siitä päivästä, kun päävalmentaja on saanut asiasta ilmoituksen sähköpostilla (ei lääkärintodistuksessa olevasta päiväyksestä).

5. Perutut tunnit

Seura korvaa perumansa valmennustunnit pitämällä kauden aikana korvaavia tunteja. Mikäli tunteja ei pidetä, korvataan ne laskutuksessa.