Puistolan Urheilijat ry Oman kylän liikuttaja

MIESTEN EDUSTUSJOUKKUE 3.DIV

Neelevat Logistics, Madventures, Maalausliike Kuikanmäki, Kiinteistömaailma Puistola ja Malmi, Pesumesta, K-Market Puistori, Neste K Heikinlaakso, Citymarket Vantaa Tammisto, Asfalttilinja Oy

Miesten edustusjoukkue Facebookissa: https://www.facebook.com/PuiU1929/

Miesten edustusjoukkue Instagramissa: puiumiehet

PuiU 2022

Joukkuekuva 2022

Valmentajat sekä huoltaja: Petteri Sironen, Istvan Tarlosi, Erno Varga

Ylärivi: Jesse Holmström, Teemu Honkaniemi (C), Maxim Poljakov, Kalle Lindström, Jesperi Kuula, Teemu Lamppu, Eetu Mäntylä, Valtteri Vierikko, Egor Kuteynikov, Eeli Sissonen.

Alarivi: Niko Forssander, Arttu Mäntylä, Sauli Pajari, Sami Rinta-Kahila, Tomi Honkaniemi (mv), Joonas Ruumensaari, Samy Talat, Markus Rosenblad, Joonas Stenlund.

Poissa: Atte Virtanen, Ilmari Tiainen, Janne Kainulainen, Mika Jaakkola, Samir Talat, Saher Talat, Nehari Sallahi, Paul Aboki, Emir Karakaya, Masoud Noori, Sanel Fetahovic, Ruben Pellicer, Ilyas Roble, Drilon Kllokoqi, Jasper Lappalainen (mv), Simon Chibueze, Aleksi Honkonen (mv), Rasmus Martin (mv), Toni Aaltonen (jojo)

SARJATAULUKKO 2023

Kauden 2022 pelit: Kolmonen 2022, Etelä, Lohko B

Otteluohjelma 2022

HelmikuuKloPaikkaOtteluvsTulosMaalit
Ke 09.02.19:00Kartanon tekonurmiTreenipeliMPS/2020 – PuiU1-1 (1-0)Eetu Mäntylä
Su 13.02.12:30Matinkylän tekonurmiTreenipeliEsPa – PuiU2-0 (0-0)
La 19.02.17:00Töölön Pallokenttä 6Suomen Cup
0.kierros
Hesingin Ponnistus –
PuiU
2-3 (2-0)Jesperi Kuula,
Samir Talat ja
Ilmari Tiainen
La 26.02.13:30Mukkulan kuplahalliTreenipeliUnion Plaani – PuiU3-0 (0-0)
MaaliskuuKloPaikkaOtteluvsTulosMaalit
Su 13.03.19:00Töölön pallokenttä 1Suomen Cup
1.kierros
FC Germania – PuiU0-2 (0-0)Teemu Lamppu x2
Ma 21.03.20:15Myyrmäen jalkapallostadionTreenipeliPPS/Old Stars – PuiU1-8 (1-1)Joonas Ruumensaari x3,
Teemu Lamppu x2,
Jesperi Kuula,
Ilmari Tiainen ja
Ilyas Roble
Su 27.03.18:30FA Solutions ArenaTreenipeliGrIFK/U23 – PuiU1-0 (1-0)
HuhtikuuKloPaikkaOtteluvsTulosMaalit
Pe 01.04.20:00Töölön pallokenttä 6Suomen Cup
2.kierros
PuiU – HIFK/22-3 (2-1)Teemu Lamppu ja
Ilmari Tiainen
La 09.04.13:30Tapanilan tekonurmiMosa CupMPS/Atletico Malmi – PuiU2-0 (0-0)
La 23.04.13:30Töölön pallokenttä 6Miesten
kolmonen
HIFK/2 – PuiU1-0 (0-0)
Pe 29.04.20:15Puotila TNMiesten
kolmonen
Valtti – PuiU1-1 (0-1)Teemu Lamppu
ToukokuuKloPaikkaOtteluvsTulosMaalit
Pe 06.05.19:15Kontula TNMiesten
kolmonen
FC Kontu – PuiU0-2 (0-2)Joonas Ruumensaari ja
Teemu Lamppu
Pe 13.05.19:15Tapuli TNMiesten
kolmonen
PuiU – FC POHU4-2 (2-0)Joonas Ruumensaari x2,
Samy Talat ja
Markus Rosenblad
To 19.05.20:40Mosan Wembley TNMiesten
kolmonen
MPS/2020 – PuiU3-0 (2-0)
Pe 27.05.
Siirtyy pelattavaksi
KE 20.7.
19:00Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU –
Atlantis FC/Akatemia
3-1 (2-0)Jesperi Kuula,
Jesse Holmström ja
Valtteri Vierikko
KesäkuuKloPaikkaOtteluvsTulosMaalit
La 04.06.14:00Töölön pallokenttä 1Miesten
kolmonen
Toukolan Teräs – PuiU7-3 (2-0)Nehari Sallahi x2 ja
Niko Forssander
Pe 10.06.19:00Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU – HerTo2-2 (1-1)Nehari Sallahi ja
Teemu Lamppu
To 16.06.20:15Töölön pallokenttä 1Miesten
kolmonen
Töölön Taisto – PuiU2-2 (1-1)Teemu Lamppu ja
Teemu Honkaniemi
HeinäkuuKloPaikkaOtteluvsTulosMaalit
Pe 01.07.19:15Ala-Malmin NMiesten
kolmonen
Ponnistajat – PuiU1-1 (0-0)Eetu Mäntylä
To 07.07.19:00Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU –
FC Viikingit/S.C.P.
3-2 (2-2)Sami Rinta-Kahila,
Samir Talat ja
Simon Chubueze
Su 31.07.18:30Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU – HIFK/26-1 (2-1)Kalle Lindström,
Valtteri Vierikko,
Samir Talat,
Joonas Ruumensaari x2 ja
Teemu Honkaniemi
ElokuuKloPaikkaOtteluvsTulosMaalit
Pe 05.08.19:00Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU – Valtti3-2 (2-2)Teemu Lamppu x2 ja
Sami Rinta-Kahila
Pe 12.08.19:00Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU – FC Kontu2-2 (1-0)Valtteri Vierikko ja
Sami Rinta-Kahila
La 20.08.16:00Selecta Arena TN,
Lassila
Miesten
kolmonen
FC POHU – PuiU2-2 (1-0)Teemu Honkaniemi ja
Teemu Lamppu
Pe 26.08.18:45Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU – MPS/20201-1 (1-0)Nehari Sallahi
SyyskuuKloPaikkaOtteluvsTulosMaalit
To 01.09.18:30Pukinmäki NMiesten
kolmonen
Atlantis FC/Akatemia –
PuiU
4-0 (1-0)
Pe 09.09.18:00Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU – Toukolan Teräs0-2 (0-1)
Pe 16.09.20:15Kartano 1 TNMiesten
kolmonen
HerTo – PuiU4-1 (2-1)Arttu Mäntylä
La 24.09.16:00Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU – Töölön Taisto3-2 (2-0)Teemu Lamppu x2 ja
Samy Talat
LokakuuKloPaikkaOtteluvsTulosMaalit
Su 02.10.16:00Puistola NMiesten
kolmonen
PuiU – Ponnistajat2-3 (1-3)Ali Tozalan ja
Kalle Lindström
Pe 07.10.20:00Kartano 1 TNMiesten
kolmonen
FC Viikingit/S.C.P. –
PuiU
1-7 (0-5)Teemu Lamppu x2, Kalle Lindström, Sami Rinta-Kahila x2, Ilyas Roble ja Teemu Honkaniemi

Yhteydenotot kaudella 2023


Päävalmentaja:


Valmentaja:


Joukkueenjohtaja:
Toni Aaltonen
050 367 6267

Manageri: 
Maxim Poljakov
mapo24 (a) hotmail.com

Jojo: 
Atte Virtanen
atte.virtanen(a)a2b.fi

Huoltaja: 
Petteri Sironen

Somevastaava sekä sisällöntuottaja:

Neelevat Logistics, Madventures, Maalausliike Kuikanmäki, Kiinteistömaailma Puistola ja Malmi, Pesumesta, K-Market Puistori, Neste K Heikinlaakso, Citymarket Vantaa Tammisto, Asfalttilinja Oy